Filip Anić
Voditelj radionice Zgradotres
Filip Anić rođen je 1. svibnja 1990. godine u Osijeku, doktorirao je 2022. godine na Građevinskom fakultetu Osijek i stekao akademski naziv doktor znanosti, magistar inženjer građevinarstva. Od stranih jezika poznaje engleski jezik (Cambridge certifikat C1). Tijekom studija i rada na Fakultetu sudjelovao je na mnogo Erasmus+ programa razmjene. Također, sudjelovao je u mnogim znanstveno-istraživačkim, nastavnim, stručnim i humanitarnim akcijama. Dobitnik je rektorove nagrade za izvrstan rad iz predmeta Analiza nosivosti i naprezanja konstrukcija. Dobitnik je međunarodne nagrade (grupni rad) za projekt „Sensitivity Analysis of Masonry on Vaiating Strenght of its constintuents“ u okviru natječaja tvrte Gamax i povelje zahvalnosti od Zajednice Tehničke Kulture Grada Osijeka za postignuća i doprinos u razvoju tehničke kulture. Sudjelovao je u organizaciji više međunarodnih znanstvenih i studentskih konferencija. Koautor je 33 znanstvena rada, 5 zbornika radova i 3 poglavlja u knjigama.
Josip Janjić
Voditelj radionice Mostovi od špageta
Josip Janjić, mag.ing.aedif. rođen je 14. srpnja 1994. godine u Osijeku. Sveučilišni diplomski studij Građevinarstvo, smjer hidrotehnika na Građevinskom fakultetu Osijek upisao je 1. listopada 2016. godine i završio 25. travnja 2019. godine. Posjeduje dobre komunikacijske vještine koje je stekao tijekom rada na više poslova preko student servisa i održavajući poduke iz raznih područja građevinarstva (Edukos instrukcije Osijek). Od akad.god 2019/20. u naslovnom je zvanju asistenta na Građevinskom i arhitektonskom fakultetu Osijek (kolegij Regulacija vodotoka). Od ožujka 2020. je zaposlen u tvrtci za projektiranje i nadzor građenja Statera d.o.o. Znanje engleskog jezika je razine B1 i B2 ( samostalni korisnik), a njemačkog razine A1 i A2 ( temeljni korisnik). Od računalnih programa poznaje MS Office, AutoCad 2D, ArchiCad, Robot, QGIS, EPANET, EPA SWMM. Od 1. studenog 2021. godine zaposlen je na Građevinskom i arhitektonskom fakultetu Osijek, na zavodu za Hidrotehniku i zaštitu okoliša. Upisuje poslijediplomski studij te je asistent u nastavi i istraživanju.
Dina Stober
Voditeljica radionice TO JE A!
Rođena 1977. godine u Osijeku. Diplomirala je arhitekturu 2002. godine na Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu i doktorirala 2006. na Fakultetu za gradbeništvo in geodezijo na Sveučilištu u Ljubljani. Njezini su znanstveni interesi prostorno planiranje, ruralno planiranje i revitalizacija industrijskih objekata. Na Građevinskom i arhitektonskom fakultetu Osijek nositeljica je kolegija Prostorno planiranje i Uvod u urbanizam, Urbanizam I, Urbanizam II, Rurizam, Uvod u integrirano projektiranje. Gostujući je nastavnik na Građevinskom fakultetu u Mostaru, Sveučilišta u Mostaru. U okviru ERASMUS programa 2013. i 2017. godine stručno se usavršavala na WSL institutu domeni ETH iz područja prostornog planiranja i planiranja krajobraza.
Zlata Dolaček-Alduk
Voditeljica radionice TO JE A!
Rođena 1971. godine u Osijeku. Od 1997. godine zaposlena je na Građevinskom i arhitektonskom fakultetu Osijek u Zavodu za organizaciju, tehnologiju i menadžment. Područja nastavnog i znanstvenog rada su organizacija i tehnologija građenja, upravljanje kvalitetom i upravljanje projektima. Kao voditeljica i suradnica uključena je u realizaciju više projekata iz područja razvoja i primjene Hrvatskog kvalifikacijskog okvira, razvoja i primjene sustava upravljanja kvalitetom u visokom obrazovanju te stručnih projekata iz područja organizacija i tehnologije građenja. U okviru ERASMUS programa 2013. godine stručno se usavršavala na Bauhaus-UniversistätWeimar.
Ivana Kovač
Voditeljica radionice TO JE A!
Rođena u Osijeku, profesorica je engleskog jezika i književnosti i njemačkog jezika i književnosti, diplomirala 1998. godine na Filozofskom fakultetu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku te od 2019. godine ima zvanje savjetnika. Zaposlena je u Osnovnoj školi “Tin Ujević” u Osijeku gdje je profesor engleskog i njemačkog jezika. Od 2012. godine do danas je autorica i koordinatorica projekta „Pčelica Spelica“, natjecanja u sricanju na regionalnoj razini, koordinatorica međunarodnog projekta Peace on the Move 2014./2015. 2013. godine je bila članica projektnog tima u sklopu Comenius projekta „Castles on the Danube-our linking heritage“ i koordinatorica Erasmus projekta 2018-2020. Od 2012. do danas je mentorica studentima engleskog i njemačkog jezika Filozofskog fakulteta u Osijeku u sklopu predmeta Metodika nastave engleskog jezika i Praksa 1 i 2. Specijalist je za poslovnu informatiku ECDL. Stalni je sudski tumač za engleski i njemački jezik. Članica je Školskog sportskog tima, te voditelj ekipa sportova s reketom. Od 2018. godine je voditeljica Aktiva društvenih predmeta.
Tanja Sušac
Voditeljica radionice TO JE A!
Tanja Sušac diplomirana je učiteljica razredne nastave u zvanju učitelj savjetnik. Zaposlena je u Osnovnoj školi „Matija Gubec“ u mjestu Čeminac. Razrednica je 2. razredu. Organizacijske vještine izgradila je tijekom učiteljskog rada, rada na projektima, organiziranjem javno kulturnih događanja u školi i mjestu rada, suradnjom s udrugama i organizacijama te vođenjem stručnog aktiva razredne nastave u školi.
Umjetničke vještine stekla je pripremajući i vodeći javno kulturne predstave u školi, pisanjem autorskih tekstova za predstave, izrađujući kostime i scenografiju za predstave, estetskim uređenjem školskih panoa, pripremajući tematske izložbe otvorene za javnost te vođenjem novinarske i dramske sekcije i uređenjem školskog godišnjaka.
Kristina Škaler
Voditeljica radionica 3-D dodir doma i Produkt dizajn
Voditeljica i organizatorica besplatnih volonterskih radionica i javnih događanja „Nove tehnologije susrećutradicionalne manufakturne izrade“ konstantno u potrazi za izazovima budućnosti. Zainteresirane mlade potiče i vodi na Maker Faire događanja, konferencije i festivale, stvarajući s njima kulturu međuvršnjačkog steAm poučavanja. Mentorica na Global Children Designathon 2017. i 2018. te sudionica Global Service JAM 2018. i 2019., mentorica na start-up konferencijama (Start-up weekend Zagreb 2012., PODIM 2018., Interreg FabLabNet 2018.) fokusirana na nove tehnologije i inovativne pristupe stvaranju kroz Design Thinking. Ekspertica u Prototipnom modeliranju i Industrijskom dizajnu sudjelovala i mentorirala na WorldSkills International 2019 – Kazanj, WorldSkillsRussia 2020, WorldSkillsAsia online 2021. Autorica četiri Dnevnika rada za praktičnu nastavu u strojarstvu i elektro-tehnici (Neodidacta, 2008.), suautorica priručnika Naučimo osnove 3D ispisa (Alfa 2018.) i udžbenika Strojarske tehnologije (Alfa, 2019.) U Udruzi Kreativna Manufaktura organizirala je 480 radionica u 5 proteklih godina u regiji istočne i srednje Europe.
Sanja Kotal
Voditeljica radionice Kućice u cvijeću
Rodila sam se jedne davne godine u Osijeku. Najprije sam diplomirala za učiteljicu 1.- 4. razreda, a onda i na Teološkom fakultetu u Đakovu, uz rad u nastavi vjeronauka, radu na različitim portalima, držanju predavanja, različitim osmišljavanjem radionica, kreativnom radu, pomaganju drugima i žalbi sucu za prekršaje (brza vožnja uža mi je specijalnost!). Usput sam nastavila stručno se usavršavati , ali životni san – da iz studentskog doma prijeđem izravno u starački – nije mi se ostvario. S vremenom sam u svojem vrtu„ ispod zelja“ našla dvoje mališana: sin je već velik, svoj čovjek s 28 godina i u potrazi za boljim sutra, a kći ima 22 godine i živi u centrima Svemira koji se okreće oko nje i od njih oboje svaki dan naučim tisuću novih stvari. Ponekad se osjećam kao Mučenica koja svakodnevno hrani, oblači, glača i traži preko mobitela i nitko tko me je upoznao ne može shvatiti što je u životu toliko vedro i veselo. Ali smijeh i humor moj su sjaj u oku i lančić oko vrata.
Mirna Šuljug
Voditeljica radionice Dom je tamo gdje je Vučedol
dr. sc. Mirna Šuljug arheologinja je i viša kustosica u Muzeju vučedolske kulture u Vukovaru. U muzejskom timu provodi razne aktivnosti od arheoloških istraživanja i obrade muzejske građe do pripreme i provedbe muzejskih domaćih i međunarodnih projekata, programa i izložbi te programa muzejske pedagogije (predavanja i radionice) koja su prilagođena i primjenjiva za sve uzraste. Objavljuje stručne i znanstvene radove te muzejske publikacije vezane za arheološke teme, posebno za vučedolsku kulturu, a rad u muzeju voli zbog njegove raznolikosti i dinamičnosti. Kratki životopis: Dugi niz godina je aktivna u koncepciji i izvedbi nacionalnih i internacionalnih umjetničkih projekata. Kroz program izobraze i umjetničkog stvaralaštva uključen je veliki broj djece, mladih, žena i pripadnika marginaliziranih skupina svih dobnih i etničkih struktura.
Ivana Mlinarić
Voditeljica radionice Uredi dom (po svom!)
Nakon završenog srednjoškolskog obrazovanja upisala sam Geodetski fakultet u Zagrebu. U Osijek sam doselila 2011. godine i zaposlila se u Graditeljsko-geodetskoj školi kao nastavnica strukovnih predmeta iz područja geodezije. Tijekom rada u školi kao mentor učenicima sudjelovala sam u raznim EU projektima, na različitim natjecanjima, od Infokupa, Astronomije, do natjecanja u Autocad-u i Geodeziji gdje su učenici postigli zapažene rezultate.
U slobodno vrijeme bavim se sportom, izradom odjeće, preuređivanjem namještaja i prostora.
Slađana Pandžić
Voditeljica radionice Uhvati ritam u Građi
Iako sam prvenstveno profesor engleskog i njemačkog jezika, te u GGŠO radim 23 godine, moja velika ljubav je ples. Dugogodišnje bavljenje plesom, amaterski, profesionalno, i na kraju rekreativno; uspješne plesne radionice za malene u Zimskoj školi 2018-2020, urodilo je drukčijom idejom: Ove će godine plesne radionice biti za srednjoškolce. Oni su uvijek za pjesmu i ritam, ali pasivni i nedovoljno motivirani.
Petra Nikolić
Voditeljica radionice Dom rimskog vojnika
Petra Nikolić, magistra arheologije, trenutačno radi u Gradskom muzeju Vukovar na mjestu kustosa arheološke zbirke. Obavlja poslove kustosa poput vođenja muzejske dokumentacije, sudjelovanja u organizaciji i provedbi edukativnih muzejskih sadržaja, arheoloških istraživanja, stručnih vodstava na hrvatskom i engleskom jeziku, kao i sudjelovanja na domaćim i međunarodnim projektima.
Ivana Nadovski
Voditeljica radionice Dom rimskog vojnika
Ivana Nadovski, prof. povijesti i hrvatskog jezika i književnosti, radi od 2007. godine u Gradskom muzeju Vukovar kao muzejska pedagoginja. Autorica je brojnih pedagoško-edukativnih radionica različitih tema za razne muzejske prigode i manifestacije, izložbe i terensku nastavu u muzeju što samostalno što u suradnji s kolegama kustosima i tehničarima.
Zrinka Kukuljica Merčep
Voditeljica radionice Kuća svjetla i sjene
Upornost, tvrdoglavost i zaigranost najbolje ju opisuju. Zbog rada od kuće upornost joj itekako pomaže uz dvije male amazonke. Bavi se ilustriranjem i dizajniranjem te radi rješenja za uporabne predmete koji pričaju priču muzeja Vučedolske kulture, Gradskog muzeja Eltz ili njezinu vlastitu kroz produkt dizajn kao što je Hrvatska kulinarska razglednica te još niz drugih predmeta. Rođena je i odrasla u Vukovaru, baroknom gradu, koji je u njoj probudio ljubav prema arhitekturi i čest je motiv
Odgovori